Energiaaudit on protseduur, mis selgitab, kuidas kasutatakse energiat, millised on võimalikud energiasäästumeetmed ja kuidas saab auditiobjektil energiat säästlikumalt kasutada.
Energiaaudit annab ülevaate hoone tehnilisest seisukorrast ja energiakadudest. Audit toob esile renoveerimistööde prioriteedid koos energiasäästu ja tasuvusarvutustega.
Energiaauditit võib vaadelda ka osana hoone seisukorra uurimisest, mille eesmärgiks on kindlaks teha hoone energeetiline ja tehniline olukord. Olukorra uuringuna on energiaaudit kasulik vahend, mis aitab koostada hoone pikaajalist renoveerimise kava.
Auditeerimisaruande põhjal saab kergesti koostada hoone energiakvaliteedi teatist, hoone energiasertifikaati või omistada hoonele vastaval tasemel energiamärgistus. Need dokumendid on väärtuslikud hoone müümise korral.
Energiaauditi tulemuseks on loetelu energiasäästumeetmetest ja abinõudest hoones energiasäästu saavutamiseks. Soovitatud energiasäästumeetmeid rakendades, võib hoone valdaja vähendada energiale ja muudele kuluartiklitele tehtavaid kulutusi.
Energiaaudit võib olla eelduseks hoone renoveerimiseks vajaliku laenu taotlemisel.
Tulemuseks saadakse energiabilansi baasandmed.
Saadud energiabilansi andmed kantakse üle majandusarvutuse tarkvarasse ja arvutatakse energiasäästumeetmete maksumus ning tasuvusaeg. Kui tasuvusaeg ületab lubatud piire, muudetakse erinevate põhioperatsioonide väärtusi kuni saavutatakse kliendi eelarvele sobiv energiasäästu meetmete nimekiri.
Ei ole saladus, et korteriühistu põhilise kuluartikli moodustavad kütte-, vee ja elektrimaksed. Iga-aastane soojus- ja elektrienergia kallinemine sunnib tõsiselt mõtlema energiakadude vähendamisele ning teistele säästmise võimalustele.
On tähtis teada, et tehtud tööst maksimaalse efektiivsuse saavutamiseks peab täpselt määratlema probleemsed kohad. Näiteks, maja otsaseina soojustamine ei anna soovitud tulemust, kui soojuse põhikaod tekivad katuse või akende halva seisundi tõttu.
Energiaaudit – põhjalik dokument, milles käsitletakse tehnilisi andmeid, suurimaid soojuskadusid, energiatarbimist, energiasäästu võimalusi, antakse soovitusi investeeringuteks jne.
Energiaaudit – see on hoone kompleksne analüüsimine, mis sisaldab ehitise ja selle tehnosüsteemide ülevaatust. Töö käigus meie eksperdid teevad hoone sisese- ja välisülevaatuse, mõõdavad vajalikke parameetreid, koguvad eelnevate aastate statistilisi andmeid kulude kulude lõikes.